Při hromadné havárii tří aut zemřeli tři lidé, jeden skončil s mnohačetnými zlomeninami v brněnské Úrazové nemocnici a podrobil se několika náročným operacím. Jeho stav je vážný. „Vyšetřování ještě není ukončeno, ale předběžně to vypadá tak, že řidič opelu předjížděl Škodu Favorit a srazil se s dalším opelem v protisměru,“ popsala neštěstí jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková.

Riskantní předjíždění

Dvaasedmdesátiletý řidič, který riskantně předjížděl, a je tedy i nejpravděpodobnějším viníkem nehody, na místě zemřel. Spolu s ním zahynula pětačtyřicetiletá spolujezdkyně a dvaadvacetiletý muž z protijedoucího auta, který nemohl čelnímu střetu zabránit. „Dva lidé zahynuli bezprostředně po nehodě, třetí člověk zemřel při ošetřování. Dalšího těžce zraněného muže přepravil vrtulník do brněnské nemocnice,“ řekl náměstek ředitele jihomoravské záchranky Rostislav Verner.

Těžce poraněný muž skončil v Úrazové nemocnici Brno, kde bojuje o život. „Jeho zranění jsou opravdu těžká. Má mnohačetné zlomeniny končetinových kostí a žeber. Jeho stav je stabilizovaný a ještě v noci po nehodě se podrobil první náročné operaci,“ přiblížil stav čtvrtého účastníka neštěstí ředitel brněnské úrazovky Petr Svoboda.

Zdemolovaná felicia combi.

Druhá velká tragédie u Bíteše Podle informací Brněnského Deníku Rovnost jela osádka vozu na trampský víkend. Spěch se řidiči nevyplatil. Silnice druhé třídy mezi Domašovem a Přibyslavicemi byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná.

Páteční tragédie u Domašova je ojedinělá. Už kvůli tomu, že se auta střetla na silnici druhé třídy. Častěji totiž šoféři bourají přímo na dálnici D1. V okolí Velké Bíteše se v krátké době jedná o druhou tragickou nehodu. V srpnu mezi Rudou a Bíteší havaroval osobní vůz se čtyřmi mladíky. Auto se po nárazu do stromu rozpůlilo a na místě zůstali dva mrtví.