Chlapec, kterému nebylo ještě ani osmnáct let, tam na stroji ČZ 175 ve vysoké rychlosti vyjel z vozovky. „Nezvládl projetí levotočivé zatáčky, přejel do levé části silnice a poté do příkopu, kde narazil do boku betonového mostku vjezdu na pole,“ popsal průběh smrtelné havárie mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Motorka už nebyla v evidenci

Mladíkovi nedokázali pomoci ani zdravotníci. „Lékaři se ho snažili resuscitovat, ale bohužel se jim to nepodařilo. Utrpěl mnohačetná poranění neslučitelná se životem. Zemřel na místě,“ informoval ředitel krajských záchranářů Lukáš Kettner.

Motocykl, na kterém školák jel, neměl registrační značku. „Byl již vyřazen z evidence motorových vozidel,“ sdělil Václav Kučera.

Nezletilý chlapec je tak třetím motorkářem, který v druhé polovině roku zemřel na silnicích žďárského regionu. Nejsou to ani dva měsíce, co v obci Měřín došlo k tragické nehodě dvacetiletého muže.

Motorkář tehdy nezvládl projíždění pravotočivé zatáčky, dostal smyk, upadl na komunikaci a dostal se do protisměru. Tam se střetl s protijedoucím vozem Hyundai. Těžkým zraněním podlehl v brněnské nemocnici.

Rychlá jízda na motorce stála život také jednadvacetiletého mladíky z Bystřice nad Pernštejnem. Ten na začátku srpna zemřel po nárazu do stromu.