Sérii říjnových krádeží předznamenaly dva případy na samém konci září, kdy byla s odstupem dvou dnů v Brodě odcizena dvě vozidla.

Přispěl dokonce i sám majitel auta 

První z nich, nákladní auto Iveco, mělo hodnotu přes milion sedm set tisíc! Ke zmizení druhého, Opelu Zafira, bohužel přispěl sám majitel, který ho nechal stát u židovského hřbitova nezamčené a s klíčky v zapalování.

Počátkem října následovaly v ulicích města krádeže dvou Volkswagenů, jednalo se o typy Sharan a Golf. Nájezdy zlodějů se neomezily jen na samotný Brod – na sídlišti Stínadla ve Světlé nad Sázavou byl ukraden kombík v hodnotě půl milionu.

Mezitím proběhlo několik vloupání do zaparkovaných vozů. Dějiště zločinů jsou velmi různorodá. Sahají od vloupání přímo u domů, jako v noci na pondělí 8. října na brodské ulici Bratříků do Škody Octavia, po vniknutí do Opelu Astra zaparkovaného houbařem u lesa.

Berou vše, na co přijdou   

Zloději berou vše, co jim padne pod ruku – autorádia, nože, alkohol.

Z Renaultu 19 se v Golčově Jeníkově v noci na úterý 16. října ztratila přenosná televize a ve stejné době v Brodě někdo připravil majitele Fiatu Ducato dokonce o součást povinného vybavení auta – lékárničku.

Černý říjen zatím pokračuje odcizením vozu Audi A6 Avant za milion dvě stě čtyřicet tisíc korun ve Ždírci nad Doubravou minulý týden a oranžové Škody Octavia.