„Policie již vyšetřování ukončila a Zelenka a jeho advokát se nyní seznamují s jeho výsledky,“ řekla dozorující státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Ta potvrdila páteční informaci obhájce Zelenky Jana Herouta, že je Zelenka viněn ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu. Proti původnímu obvinění jedna vražda ubyla, a naopak přibyl jeden pokus o vraždu.

„Počet sedmi obvinění z vraždy vyplývá ze znaleckého posudku z oboru soudního lékařství,“ řekla Faltusová. Herout ví, která oběť ze seznamu vypadla, ale nehodlá to komentovat.

„Spis případu je zatím stále na policii,“ řekla mluvčí hradecké krajské policie Iva Marková. Pokud Zelenka s advokátem nepodají návrhy na doplnění vyšetřování, pošle policie podle žalobkyně spis během několika dnů na hradecké krajské státní zastupitelství. To následně začne zpracovávat obžalobu.

„Bude záležet na výkonnosti státního zastupitelství, sepsání obžaloby může trvat i několik měsíců,“ řekl Zelenkův právník Jan Herout.

Advokát po vypracování obžaloby požádá soud, aby vrátil věc do přípravného řízení za účelem znaleckého zkoumání odborným státním ústavem. O doplnění vyšetřování žádal Herout policii neúspěšně už dvakrát.