Dva muži v kuklách přepadli pobočku České pošty v obci Dolní Rožínka. K incidentu došlo v pondělí v odpoledních hodinách. „Pachatelé přišli na pobočku asi v 15.40 hodin,“ upřesnila mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Podle policie byli muži, stejně jako v Křižanově, ozbrojeni. „Se střelnou zbraní vešli na pobočku a požadovali peníze. Nakonec odjeli s finanční hotovostí, která nepřekročila padesát tisíc korun,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Zloději po činu zmizeli v osobním voze Škoda Octavia, který měl stříbrnou barvu. Podle svědků chyběla autu zadní poznávací značka. „Pachatelé odjeli ve směru na Brno,“ doplnil Václav Kučera.

Oba muži byli asi sto sedmdesát centimetrů vysocí, štíhlé postavy. „Jeden z nich měl na sobě šedočerné rifle, tmavou mikinu nebo bundu, černou kuklu s otvory pro oči a černou zbraň,“ informoval žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Druhý z mužů byl oblečen do tmavě modrých riflí, tmavé mikiny a zelené kukly s otvory pro oči. Policisté, stejně jako po přepadení pobočky České spořitelny v Křižanově, ke kterému došlo 19. října, žádají všechny svědky, kteří by mohli uvést jakékoliv informace k popsanému loupežnému přepadení, případně k osobám nebo vozidlu, které bylo na místě viděno, aby se obrátili na kriminalisty Okresního ředitelství Policie ČR Žďár nad Sázavou.

Telefonní čísla jsou 974 282 321 nebo 974 282 327. Popřípadě využili tísňovou linku 158. Obě přepadení se obešla bez zranění personálu pošty a spořitelny.