Vandal to provedl řezem motorové pily ve výšce, v níž se stromy nařezávají při kácení. Tedy v jedné třetině až polovině. „Způsobil tím škodu, která je vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ řekl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Podle strážců zákona je to letos první případ tohoto druhu na Žďársku. „V minulosti už jsme něco podobného řešili, ale je to jeden nebo dva roky zpátky,“ vzpomněl policista.

Podle revírníka Lesů České republiky v regionu Sněžensko Rudolfa Vaška se v této lokalitě nic podobného v minulosti nestalo. „Nevzpomínám si, že bychom tu takový případ měli,“ nechal se slyšet. Podle jeho slov však není tento typ vandalství nějak neobvyklý. „Někdy si to nařežou sami vlastníci. Jejich les se třeba nachází v netěžebním pásu a tím, že jsou stromy poničeny, je mohou pokácet. Tím ale nechci říci, že je to i tento případ,“ řekl Rudolf Vašek.

„Strom je nařezáním odsouzen ke skácení. První vítr by ho mohl povalit. Což je nebezpečné hlavně pro lidi, kteří by se v jeho blízkosti mohli pohybovat,“ vysvětlil.