V pátek 16. listopadu večer okolo tři čtvrtě na osm jelo po silnici v obci Olešná na Havlíčkobrodsku ve směru na Skuhrov auto značky Renault.

Vozovka byla namrzlá, jenže řidič tomu nepřizpůsobil rychlost. Když jeho světlomety osvítily lidskou postavu ležící přímo na silnici, dupl na brzdu, ale střetu již nemohl zabránit.

Čtyřiapadesátiletý muž na silnici byl na místě mrtvý. K nehodě dorazila policie a začala s vyšetřováním. Dechová zkouška na alkohol, která byla řidiči renaultu provedena, byla negativní.

Podrobnosti, například jakou rychlostí auto přesně jelo, zatím známy nejsou. „V současnosti teprve probíhají expertizy,“ informoval vedoucí havlíčkobrodského dopravního inspektorátu Václav Pejcha.

Skončila doba klidu

Událost přerušila neobyčejné období klidu na silnicích Havlíčkobrodska. To trvalo několik dní i přesto, že déšť a sníh připravily řidičům obtížnější podmínky. Předminulý víkend byl v regionu při nehodě lehce zraněn jeden člověk, pak následovala řada dní, kdy se na silnicích nikomu nic nestalo.

Pátek za tím však udělal tečku. Po ranní havárii s lehkým zraněním v Ledči nad Sázavou přišla večer tato smrtelná nehoda. Kromě ní víkend v okrese přinesl jedenáct kolizí se dvěma úrazy.