Policie stále hledá svědky proti lékaři, který je podezřelý, že ujel od nehody

Deník zjistil, že při ní dokonce došlo ke zranění ženy. „Trest mu byl zahlazen v roce 2001. Na dotyčného se tedy musí pohlížet, jako kdyby nebyl nikdy trestán,“ informoval předseda Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou Tomáš Lichovník.

Za jakých okolností k nehodě došlo a zda tehdy nebyl lékař pod vlivem alkoholu, se Deníku nepodařilo zjistit.

„Pokud má někdo trest u nás zahlazen, tak nemůžeme podávat ke kauze jakékoli informace,“ podotkl Lichovník.

Patnáct let starý prohřešek

Turinský odmítl svůj prohřešek z minulosti blíže vysvětlit. Pouze přiznal, že problém měl. „Žena byla zraněna, ale už je to patnáct let a je to vyřešené,“ řekl Turinský. Na otázku, zda nehodu zavinil pod vlivem alkoholu, neodpověděl.

„Odejděte prosím z ordinace,“ reagoval lékař. Ten je podezřelý, že letos na začátku října mezi Chotěboří a Bílkem na Havlíčkobrodsku řídil své auto, které zavinilo dopravní nehodu, a z místa jeho řidič ujel. O případu informoval Deník ve středu.

„V autě jsem vůbec nebyl. Řídila ho osoba blízká, které jsem ho půjčil,“ tvrdil policii i reportérovi Deníku. Policie je na jeho argument krátká, protože mu není schopna dokázat, že auto skutečně řídil. V době, kdy k nehodě došlo, mu ale v Chotěboři končila služba na pohotovosti.

„Pokud se objeví svědci, kteří dosvědčí, že ho viděli nastupovat těsně před nehodou do jeho auta, nebo vystupovat v místě bydliště, tak lze případ znovu otevřít,“ upozornil vedoucí dopravního inspektorátu v Havlíčkově Brodě Václav Pejcha.

To, že nehodu zavinil vůz Turinského, odhalili policisté celkem snadno, protože po střetu na místě ztratil poznávací značku. „Policisté, kteří ho okamžitě navštívili, vypověděli, že byl očividně opilý. Jeho vůz byl také poškozen,“ podotkl Pejcha.