Komu je víc než osmnáct let, může si vybrat z asi deseti druhů zbraní a vyzkoušet si, jaký je to pocit držet v ruce například Kolt 38 speciál.

„Na výběr je několik dalších pistolí, malorážek, vzduchovka, ale i samopal. Ten je továrně upraven tak, aby nemohl střílet v dávkách. Lze ho běžně koupit v obchodech se zbraněmi, stojí kolem šesti tisíc korun,“ vysvětluje jeden ze dvou spolumajitelů Zbyněk Růžička.

Kompletní servis

Na střelnici může přijít každý, kdo má chuť zkusit něco nového. Velkou výhodou je skutečnost, že přijít si zastřílet mohou i lidé, kteří nevlastní zbrojní průkaz a nikdy nedrželi v ruce žádnou zbraň. „Poskytujeme kompletní servis včetně instruktora,“ podotkl Růžička. Odborný dozor instruktora na půl hodiny přijde na 140 korun. Zapůjčení zbraně, pronájem boxu, terče a sluchátek pak na dalších asi 150 korun. Další položkou je zakoupení nábojů.

„Ten, kdo má vlastní zbraň, tak si ji může samozřejmě přinést,“ vzkazuje Růžička. Novou střelnici, která je jednou z největších zařízení svého druhu na Vysočině, chce využívat i střední policejní škola (SPŠ) v Jihlavě.

„Máme již dohodnuto, že střelnici budeme pro naše studenty využívat celoročně,“ řekl Deníku Karel Kadela ze SPŠ v Jihlavě. Kromě služby pro veřejnost a policii bude využívat střelnici i místní střelecký oddíl. Do budoucna se počítá s pořádáním různých soutěží. A jak se zrodil nápad postavit v Třešti střelnici?

„Tak jako všechny dobré nápady i tento se zrodil v hospodě. Bylo to na Šumavě,“ naznačil druhý majitel Václav Trnka. Přestavba bývalého skladu brambor trvala přes rok a včetně bowlingové dráhy, která je v patře nad střelnicí, přišla na pět milionů korun.

Střelnice je v provozu již měsíc a zájemci si zde mohou půjčit kompletní vybavení. Například půl hodina střelby z Koltu 38 speciál přijde na 290 korun bez munice.

Foto: DENÍK/Libor Plíhal