Na pětatřicetiletou ženu z Jihlavy už byla podána obžaloba a bude nařízeno hlavní líčení. „Za trestný čin ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky jí může být uložen trest odnětí svobody v trvání šest měsíců až pět let a zákaz řízení motorových vozidel,“ informoval žďárský státní zástupce Martin Černý.

Střet v protisměru

K tragédii došlo pod dálničním mostem. „V táhlé zatáčce přejela opilá řidička Renaultu Megane do protisměru, kde se srazila s projíždějící Škodou 105. Její šofér zemřel na místě, jeho manželka utrpěla lehké zranění,“ uvedl kriminalista Ladislav Kubík.

Žena jela podle policie se dvěma spolujezdci pro alkohol na čerpací stanici. „Slavila totiž u kamarádky v Měříně návrat bratra ze Slovenska. Když jim došlo pití, vyrazili pro něj,“ popsal důvod noční cesty opilé řidičky kriminalista.

Když její spolujezdci po nehodě zjistili, že muž zemřel a jeho spolujezdkyně je lehce zraněná, šli do nedaleké hospody, kde vyčkali na příjezd policistů. Řidička byla s odřeným čelem převezena do nemocnice v Jihlavě. „Tam odmítla vyšetření spojené s odběrem krve. Lékař však potvrdil, že žena jevila známky opilosti,“ sdělil Kubík.

Odborníci poté odhadli, že řidička mohla mít v době tragické dopravní nehody v krvi přes 1,5 promile alkoholu.