Náklaďák po silné ráně dostal smyk a po pár desítkách metrů se návěs vyklopil ze silnice na pravý bok.

Volkswagen náraz odmrštil tak nešťastně, že narazil ještě do dalšího protijedoucího kamionu. „První z kamionů po střetu začal hořet,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Vzňala se mu pravá palivová nádrž, od které následně chytilo celé vozidlo i přední část návěsu. Z osobního automobilu vyprostili hasiči za pomoci hydraulického zařízení zaklíněného řidiče.

„Měl poraněnou hlavu, vážná zranění v oblasti hrudníku a břicha. Celkově šlo o velice vážný stav,“ informoval Lukáš Kettner, ředitel krajské záchranky, která řidiče osobáku dopravila na ARO havlíčkobrodské nemocnice. Řidiči náklaďáků vyvázli bez zranění.

Na místě zasahovaly jednotky hasičů z Havlíčkova Brodu a Světlé nad Sázavou a také dobrovolní hasiči z Habrů a Golčova Jeníkova. Snažili se hořící kamion s textilem zachránit pomocí několika vodních proudů, ale plameny již byly značně mohutné. Škodě v řádech milionů na autě a nákladu se proto již nepodařilo zabránit. Po celou dobu zásahu byla komunikace zcela neprůjezdná.

Další komplikací byl únik nafty. Uniklo jí a částečně odhořelo na čtyři sta litrů. Polovina unikla na silnici, polovina do půdy. Na místo přijela těžká technika firmy Pretol: vrak Volkswagenu naložili a odtěžili kontaminovanou půdu.

Textil z havarovaného kamionu byl přeložen do zvláštního kontejneru. V záhybech látky však dosud doutnala jiskra – a okolo půl páté ráno se z kontejneru začal valit dým. Hasiči ze Světlé proto museli znovu nasedat, přijet na místo a látky zkropit vodou. Celková škoda se pohybuje okolo tří milionů pěti set tisíc korun.