Dlouho se ale z peněz neradovali a včera stanuli před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě pro podvod. Sedmatřicetiletý Milan Horvát a pětadvacetiletý Pavel Merhaut se loni v srpnu domluvili, že znají způsob, jak oklamat automat v restauraci Centrál v Ledči nad Sázavou.

Peníze vybrali hned pětkrát „Horvát kapesním nožem odehnul čelní kryt válců výherního automatu. Nůž zasunul do automatu, vypnul servisní spínač, čímž uvedl automat do testovacího režimu. Tím bylo možné libovolně navolit výhru pomocí tlačítka,“ konstatovala samosoudkyně Hana Doubková.

Horvát a Merhaut napadali tím samým způsobem automat hned pětkrát od 26. do 30. srpna. Nejnižší výhra, kterou si na automatu namačkali, a kterou jim obsluha vyplatila, byla 4900 korun. Nejvyšší pak 16 tisíc korun.

Při pátém pokusu, kdy si chtěli odnést výhru přes 16 tisíc korun, už byli odhaleni. Obsluha baru měla podezření, že jde o podvod, a tak zavolala policii. Oba muži z podniku utekli, ale vzápětí byli dopadeni policejní hlídkou.

Horvát se před soudem hájil tím, že nic neudělal a jeho kolega se mu mstí kvůli holce. Merhaut totiž krátce po dopadení vše doznal a popsal i způsob, jakým se do automatu dostali.

Soud byl k němu shovívavější, přestože se krátce předtím vrátil z výkonu trestu a vyslechl si podmínečný trest na jeden rok s odkladem na dva roky. Horvát dopadl hůř. Toho soud poslal na jeden rok do věznice s dozorem.

Čin totiž spáchal v podmínce, kdy byl před dvěma roky odsouzen za loupež. V rejstříku trestů má celkem šest záznamů. Rozsudek zatím není pravomocný. Všechny strany si nechaly lhůtu na rozmyšlenou.