Pořežínská tvrz a Velká Losenice
Kdy: sobota 4. ledna od 9.01
Kde: Havlíčkův Brod, Nížkov
Proč přijít: V rámci akce havlíčkobrodského Klubu českých turistů se pro zájemce uskuteční turistický pochod k Pořežínské tvrzi a kolem Velké Losenice. Odjezd vlakem v 9.01 hodin z havlíčkobrodského nádraží do stanice Nížkov. Trasa měří asi 10 km. Vedou J. a A. Hladkých.


Pohádkové OKO
Kdy: sobota 4. ledna od 15.00
Kde: Klub OKO Havlíčkův Brod
Za kolik: 60 korun
Proč přijít: V rámci Pohádkového OKA bude promítán francouzsko-německo-jihoafrický dobrodružný rodinný film z r. 2018 Mia a bílý lev. Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Charlieho. Během pár dalších let se z nich stanou nerozluční přátelé, parťáci na celý život, jejichž pouto a láska stírá rozdíl mezi světem lidí a zvířat. Z mláděte ale vyroste opravdové zvíře, z roztomilého lvíčka se stane skutečný úžasný silný lev. A Mia zjistí, že rodinné farmě se zase tak dobře nedaří a táta musí obětovat jejího jedinečného bílého lva jako trofej pro lov turistů. Mia a bílý lev nemají jinou možnost, než utéct, a vydat se spolu na úžasnou cestu do africké savany, aby v divočině daleko od pušek lovců našli pro Charlieho bezpečné místo a lví království.


Tříkrálová sbírka a Tříkrálový koncert
Kdy: sobota 4. ledna od 13.00 a od 18.00
Kde: ŘK fara Přibyslav
Proč přijít: První lednovou sobotu se ve městě bude konat tradiční Tříkrálová sbírka. Od 18 hodin pak bude na římskokatolické faře probíhat Tříkrálový koncert, jako poděkování všem štědrým dárcům. Také zde budete mít také možnost přispět do tříkrálové kasičky.


Nabídka Přírodovědného centra a planetária
Kdy: sobota 4. ledna od 15.00, 16.30, 18.00 a 19.15
Kde: Přírodovědné centrum a planetárium ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod
Za kolik: 70/50 korun na 1 program (nutná rezervace na telefonním čísle 731 118 793)
Proč přijít: V centru nabízeny filmy ve 3D kině, planetárium nabízí představení aktuální noční oblohy a promítání filmu. Od 15 hodin zahájí program centra s filmem Divoká Afrika, pokračuje od 16.30 filmem Polaris, veselou vzdělávací pohádkou nejen pro děti, od 18 hodin filmem Titáni doby ledové. Od 19.15 následuje v planetáriu pozorování dalekohledem, pokud reálné počasí neumožní pozorování oblohy dalekohledem, proběhne náhradní prodloužený program.


Nabídka Přírodovědného centra a planetária
Kdy: neděle 5. ledna od 15.00, 16.30, 18.00 a 19.15
Kde: Přírodovědné centrum a planetárium ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod
Za kolik: 70/50 korun na 1 program (nutná rezervace na telefonním čísle 731 118 793)
Proč přijít: V centru nabízeny filmy ve 3D kině, planetárium nabízí představení aktuální noční oblohy a promítání filmu. Od 15 hodin zahájí program centra s filmem Putování s dinosaury, pokračuje od 16.30 filmem Slunce: Hvězda života a smrti, od 18 hodin promítáním filmu Poslední útes. Od 19.15 následuje v planetáriu pozorování dalekohledem, pokud reálné počasí neumožní pozorování oblohy dalekohledem, proběhne náhradní prodloužený program.