Zpěvačka svou pěveckou kariéru zahájila první deskou v roce 1993. Od té doby jich vydala dalších deset a dvakrát zvítězila v Ceně Anděl. Aktuálně je nominována v Žebříčku Music Awards.

Svou sílu nám ukázala v roce 2017, kdy se jí do života postavilo onkologické onemocnění. Od té doby není jenom zpěvačka. O své nemoci veřejně mluví a věnuje se nadačním aktivitám v boji proti rakovině.

Deska Světlo je jejím posledním albem, vyšlo v březnu roku 2017. Pro svou spolupráci si vybrala například legendární duo Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka nebo Jana P. Muchowa, který stál za přelomovou nahrávkou Nebe.

„Ani nic převeselého či depku nehledejte. Spíš mám ráda melancholii a dramatičnost, miluju písničky dojemné tak, že se mi stahuje krk, když je zpívám,“ popisuje Světlo na svém webu. Mezi jedenácti skladbami najdete vedle dojemných písniček i rockové nebo elektroniku. Na albu se podíleli významní britští producenti Steve Lyon nebo Jay Reynolds.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu v sokolovně v Chotěboři. Prodej a rezervace vstupenek na webových stránkách Cekus.eu nebo v Informačním centru v Chotěboři.

Michaela Krpálková, ředitelka CEKUS Chotěboř