Prostřednictvím videokonferencí tak každý den několik desítek žáků a studentů základních a středních škol diskutuje o energetické budoucnosti. S lektory z českých vysokých škol, výzkumných pracovišť i energetického byznysu hledají odpovědi nejen na to, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých zdrojů energie, ale i na složitější otázky. Například jestli je reálné zvyšovat životní úroveň lidí bez růstu spotřeby energie, jaké zdroje umožní uspokojovat rostoucí energetický hlad lidstva, aniž by to vedlo ke zničení planety, nebo zda je udržitelné, aby dvacet procent lidí žijících na Zemi spotřebovávalo osmdesát procent energie, kterou lidstvo dokáže vyrobit. A v souvislosti se současnou situací diskutují také o tom, jak důležité je v krizové situaci udržet ve spolehlivém provozu energetickou soustavu státu.

Včera proběhla online přednáška v základní škole ve Zruči nad Sázavou:

„Dnes 23. dubna 2020 se pro naši základní školu ve Zruč nad Sázavou uskutečnila videobeseda pro žáky Energie - budoucnost lidstva. Použitá platforma pro přenos byla plně vyhovující. Beseda byla velice dobře organizačně zvládnuta a lektoři perfektně odborně připraveni, téma bylo velice zajímavě podáno. Dovedli žáky zaujmout, vtáhnout je do probírané problematiky a zapojit je do diskuze. Za to jim patří velký dík,“ uvedl Vladimír Nulíček, učitel fyziky ze ZŠ Zruč nad Sázavou.

Školy, které mají zájem zapojit se do projektu, který se zároveň snaží podporovat mládež v zájmu o přírodní a technické vědy, si mohou bezplatnou on-line besedu objednat na adrese besedyonline@hejlservis.cz, nebo na telefonním čísle 606 472 428.

Martina Drábková, Hejl Servis