Vyhrál ten, kdo lávku přešel nejrychleji. Hlavní cenou byl divočák a pohár pro vítěze. V sobotu 19. srpna se vydalo zdolat překážku v podobě lávky 48 soutěžících, z toho 19 žen a 29 mužů. V kategorii mužů vyhrál Vít Doležal s časem 38 vteřin, ten vyhrál i absolutně, takže ho čekala první cena – divočák. Druhé místo vybojoval Jiří Zeman s časem 51 sekund a třetí skončil Václav Macek s časem 57 sekund. V kategorii žen vyhrála Lucie Čápová s časem 43 sekund, druhá byla Viktorie Čápová s čas 51 sekund a třetí skončila Kateřina Konfrštová čas 60 sekund.

Pro děti byli připraveny dárkové taštičky na uvítanou, dále si mohli v našich tvořivých dílničkách vyrobit náramek, obrázky z korálků, vázičky ze sušených i živých květin a nechat se ozdobit tetovačkou.

Aby se děti nenudily, byl pro ně k dispozici skákací hrad, trampolína, animační program, možnost vyzkoušet si jízdu na paddleboardu a v nafukovacích člunech, spousta dětí si užívala koupačku v rybníce. Také zde byla možnost prohlédnout si vybavení dvou hasičských aut, jedno z nich stříkalo i vodní mlhu, kterou jistě všichni v parném počasí, které celou akci provázelo náležitě ocenili.

Celá rodina se pak mohla svézt v kočáru tažených párem krásných koní. Akci vtipně komentoval pan Jaromír Najman, který je členem spřáteleného mysliveckého spolku Modlíkov. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem sponzorům: Obec Vepříkov, rodina Procházkových, GCE, s. r. o., časopis Mateřídouška a mnoha dalším. Velký dík patří také všem, co se podíleli na přípravách a průběhu této akce a hlavně všem kdo se přišli podívat a pobavit se.

Další již 2. ročník Vepříkovské lávky se uskuteční 17. srpna 2024.

Lucie Čápová