Tento rok byl vzhledem ke koronavirové epidemii doslova pohromou a nebylo do poslední chvíle jisté, zda se bude v Dobrohostově hrát. Pořadatelé v čele s Petrem Kletečkou šli do tohoto rizika, zajistili kapely a podařilo se to. Pátek a sobota 14. a  15. srpna patřil přehlídce moderní muziky, na které se vystřídalo celkem jedenáct souborů, z toho osm regionálních z Vysočiny. Nedělní odpoledne patřilo už po dvanácté dechovce. Vystoupily čtyři kapely, z toho tři regionální. Ve dvě hodiny odpoledne zahájil přehlídku moderátor Jaroslav Bořil, který přivítal všechny návštěvníky, účinkující a seznámil je s programem. Poděkoval všem sponzorům za jejich pomoc a mediálním partnerům za skvělou propagaci.

Pak již zahrála „místní“ Rebelka, s kapelníkem Petrem Milichovským a tradičním seskupením zpěváků, Zdenou Pavlasovou, Jitkou Václavkovou, Jiřím Pospíšilem a Miloslavem Kubátem, který jejich program uváděl. Rebelka zahrála na lidovou notu do zpěvu i tance líbivé písničky a tak se zpívalo a tančilo o sto šest. Novinkou Rebelky je konečně jejich první zvukový nosič CD s názvem „Rebelka hraje pro radost“, na kterém je čtrnáct písniček.

Havlíčkobrodská 12 s kapelníkem Zbyňkem Paličkou pokračovala v produkci známých skladeb, které si mohli všichni zanotovat spolu se zpěváky Ivou Kletečkovou, Jiřím Pospíšilem a Liborem Mlynářem, který vše uváděl. A protože Iva oslavila své životní jubileum, předal jí starší syn kapelníka Vojta Palička kytičku a všichni se přidali velkým potleskem. Na řadu přišel první profesionální soubor, pražská Veselka Ladislava Kubeše, která je velice oblíbenou kapelou na Vysočině, neboť nahrála většinu písniček zdejšího hudebního skladatele Vlasty Dvořáka a s jeho valčíkem „Jak je krásná“, získala první místo v dechovkové hitparádě Českého rozhlasu Praha. Veselka nyní vystupuje s renovovanou pěticí zpěváků, Ivanou Ročkovou, Blankou Tůmovou, Radkem Žaludem, Radkem Klusoněm a Lubošem Jechem. Ten také produkci Veselky uváděl.

Závěr přehlídky už patří tradičně humpolecké Vysočince, nejmenšímu profesionálnímu souboru na Vysočině, s kapelníkem Tomášem Vodrážkou a zpěváky Danou Bezstarostovou a Ondřejem Kolčavou. Vysočinka je zcela jistě nejžádanější kapelou nejen na Vysočině a jezdí za nimi příznivci z dalekého okolí. Spolupracuje také s regionální stanicí Českého rozhlasu Vysočina při jejich charitativních akcích. Za letošním ročníkem Stockfestu v Dobrohostově tak udělala skvělou tečku.

Chybí ještě dodat, že o zvukový přenos se postaral zvukový mistr Přemysl Koukal. Já se musím připojit ke chvále Luboše Jecha na pořadatele a hlavně na toho hlavního, Petra Kletečku, kteří tu vše řádně zajistili a protože nedělní odpoledne bylo jen slunečné, oproti deštivému pátku a sobotě, odcházeli všichni spokojeni jak s programem, tak i s občerstvením a servisem.

 

Karel Novotný

misionář  dechové hudby