Pravidla jsou jednoduchá. Na Facebooku si najdete skupinu Kamínky pro ZOO, která má už bezmála devět tisíc členů, v horní liště si přepnete do části Diskuze a objevujete originálně malované kamínky všech tvarů a velikostí. Jejich autoři se zavázali dražiteli s nejvyšší částkou kamínek za uvedených podmínek zaslat a peníze poukázat na účet předem stanovené organizace, třeba právě Stanici Pavlov.

„Překvapilo nás, kolik kreativců se zapojuje a kamínky pro naše zvířecí svěřence v Pavlově maluje. Už máme na účtu příspěvky za deset kamínků a aktuálně můžete dražit kamínek s kočkami, mírně naštvanou krávou, myškou se sýrem, s šípovou žabkou, s kosatkou a loďkou nebo s krásně malovaným motýlem babočkou,“ informoval s úsměvem ředitel záchranné Stanice Pavlov Zbyšek Karafiát s tím, že autor kamínku uvádí rozměry, techniku malby, vyvolávací cenu i termín konce aukce a další podmínky, jako například kdo platí poštovné. Příhozy pak dražitelé provádí pomocí komentáře u příspěvku.

Autoři skupiny vyzývají, aby kamínek přinesl kromě radosti i pomoc. Přitom záchrannou Stanici Pavlov můžete podpořit i bez aukce kamínku, a to jak finančním darem na transparentní účet 2600402248/2010, tak například adopcí nebo kmotrovstvím mláďat.

Děkujeme, že pomáháte, má to smysl!

Monika Brothánková, Stanice Pavlov