Do posledního místa zaplněný historický sál Staré radnice, ze kterého jsme měli jako pořadatelé a účinkující velkou radost, zhlédl rozmanitý a pestrý program poskládaný z tanců dětské i dospělé sekce souboru. Byli jsme velmi mile potěšeni, že naše pozvání přijali i zástupci města Havlíčkův Brod – starosta Jan Tecl, místostarosta Vladimír Slávka, radní Ivana Štrosová, zástupci Horáckého folklorního sdružení – Bohuslav Voda a Míla Brtník.

A protože folklor není jenom tanec tak bylo vystoupení doplněno nejen představením všech významných svátků ale především vtipnými říkadly a v neposlední řadě zpíváním několika známých koled. Celé vystoupení jsme zakončili společným zpíváním jedné z nejvelebnějších vánočních písní „Den přeslavný jest k nám přišel“.

Autor textu a foto: Jiří Novotný
Senior akademie v Chotěboři skončila

Děkujeme všem příznivcům Kalamajky, kteří společně s námi přišli prožít druhý adventní víkend v duchu lidových tradic a přejeme nejen jim, ale Vám všem krásný, klidný a pohodový adventní čas a především …..abychom k Vám přes rok přišli a Vás ve zdraví zas našli. Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Autor: Lenka Žáková, Kalamajka Havlíčkův Brod