Jako první se představila „domácí“ Golčovanka Tomáše Kotěry s vedoucím trombonistou Pavlem Marešem a zpěváky Zdeňkou Grossovou a Radkem Vrbickým. Tato kapela byla u zrodu tohoto festivalu a je potěšující, že nadále pokračuje v činnosti. Průvodním slovem vystoupení Golčovanky provázela Zdeňka Grossová.

Zdroj: Karel Novotný

Druhá v pořadí zahrála humpolecká Nová Lesanka s kapelníkem tubistou Stanislavem Píškou a zpěváky Ivou Kletečkovou a Jiřím Musilem, který jejich vystoupení uváděl. Tady bych vyjádřil velké díky kapelníkovi, že do jejich vystoupení zařadil několik skladeb Vlasty Dvořáka. Také vystoupení bubeníka Petra Chládka se vzpomínkou na Vlastu Dvořáka se setkalo s velkým ohlasem.

Zdroj: Karel Novotný

Závěr pak patřil hostující Toulavé kapele z Rožmitálu pod Třemšínem, kterou vede kapelník Josef Janoušek, který zde hrál na heligonku a zároveň zpíval spolu s tenoristou Václavem Košařem. Průvodkyní jejich vystoupením byla moderátorka Jana Filinová, která skvěle hovořila jak o kapele, jejich členech, tak i o kraji kolem Třemšína.

Zdroj: Karel Novotný

Nutno pochválit za kvalitní zvukový přenos i zvukaře Pavla Kletečku a Martiny Tonara a Hospodku.

Samozřejmou věcí pořadatelů je poděkování účinkujícím ženám a kapelníkům, kterým předal Josef Trtík malou květinu a drobné dárky. Jemu také patřilo závěrečně rozloučení a poděkování všem účastníkům, městu a sponzorům.

Karel Novotný, publicista a propagátor lidové zábavy