Pan Slávek pravidelně navštěvuje bohoslužby v místním kostele, zajde si koupit oblíbený časopis do obchodu a rád si pochutná na zákusku v cukrárně na náměstí. Při procházce městem opakovaně své vyprávění končí větou: „Jsem rád, že mohu bydlet tady. Líbí se mi tu.“

Představení loga města Havlíčkův Brod
Havlíčkův Brod má nové logo, zdobí ho Havlíčkův knír. Podívejte se

Domov Háj poskytuje sociální služby v 5 lokalitách - Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Chotěboř a Golčův Jeníkov. Organizace je poskytovatelem i ambulantních služeb, do kterých zájemci pravidelně dochází, a to ve Světlé nad Sázavou, kde je Sociálně terapeutická dílna s kapacitou osm osob v jeden okamžik. Ve městě Golčův Jeníkov nabízí Domov Háj službu denní stacionář, jehož kapacita je dvanáct osob v jeden okamžik.

Foto spot se zvukovou stopou o „životním příběhu pana Slávka“ je jedním z výstupů projektu "Denní stacionář a denní aktivity Domova Háj v Golčově Jeníkově - podpora nově vzniklé ambulantní služby v komunitě.", který realizuje Domov Háj od 1. dubna letošního roku. Pokud vás bude zajímat životní příběh „nových“ spoluobčanů v Golčově Jeníkově, můžete si ho za 2 měsíce, pustit například na FB Denního stacionáře Golčův Jeníkov, nebo Domova Háj.

Andrea Šeredová