Jde o humoristickou novelu, která se vyznačuje ironickým nadhledem a patří mezi první díla Oscara Wilda. „Dramatizace oblíbené knihy anglického autora zavede diváky na starobylé venkovské sídlo, jež si právě koupil americký velvyslanec Hiram B. Otis a stěhuje se do něho s celou rodinou,“ uvedla Kršková. Přesto, že jej původní majitel panství upozorní na to, že na zámku straší duch sira Simona de Canterville, který tu před třemi sty lety zavraždil svoji ženu.

Strašidlo Cantervillské je známá hra, se kterou jezdí přední čeští divadelníci po českých zámcích:

Zdroj: Youtube

Po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsí generace všech potomků, podařilo se mu několik lidí vyděsit k smrti. Jenže Američané jsou přece moderní lidé a na strašidla nevěří, i kdyby přece jen existovala…

Hra oplývající romantickou náladou staré dobré Anglie je především střetem dvou různých životních postojů – romantického snění, nostalgie po starých časech v kontrastu s moderní, praktickou a cynickou Amerikou, která postrádá fantazii.

Americký pragmatismus naráží na britské duchovno…

Obuvník Miloslav Čáp ve své dílně. Podle tohoto vzoru šil boty pro největšího Čecha Tomáše Pustinu
Boty pro největšího Čecha ušil švec z Havlíčkova Brodu. Jsou v knize rekordů

O souboru:

Po uvedení naší první premiéry, jsme se tak trochu „báli“, aby si nás naši diváci nezaškatulkovali do krabičky „komedie“. A tak, při rozhodování „ co budeme hrát, dál“ jsme se shodli, že tento příběh je blízký každému z nás. I práce na představení se svojí náročností lišila od našich předchozích zkušeností, ale tento text byl pro nás výzvou. Doufáme že naše zpracování přinese potěšení i vám.

Vstupné stojí 200 korun a pár volných míst ještě zbývá.