Účastníci se zde setkali s úspěšnými lidmi, seznámili se se základy podnikatelského "řemesla" a zkusili si sestavit vlastní podnikatelský plán, který v závěru akce prezentovali před ostatními. Jméno je moje značka. Spolupráce a spoluodpovědnost. To byly jen některá z témat podnikatelské gramatiky, se kterou se účastníci kempu seznamili prostřednictvím her, příkladů dobré praxe a plněním individuálních a týmových úkolů. Informace a praktické zkušenosti při tom čerpali od zkušených podnikatelů a manažerů, kteří jim byli také mentory při přípravě osobních podnikatelských modelů pro závěrečnou nedělní prezentaci před ostatními účastníky a před odbornou porotou.

Na setkání se účastníci učili, jak se stát dobrým zaměstnancem, živnostníkem, profesionálem ve svém oboru nebo podnikatelem. Cílem není dávat někomu ryby zdarma, ale naučit je efektivně ryby lovit a díky tomu se umět postarat o sebe a svou budoucí rodinu. Pozvání na letní podnikatelský prodloužený víkend 2020 přijala řada významných a zajímavých osobností, mezi nimiž byli například prezident České manažerské asociace Petr Kazík, investor Václav Sušeň, manažer Dušan Pavlů, matematička, vysokoškolská profesorka a někdejší politička Jana Ryšlinková, Gita Fuchsová, dřívější velvyslankyně ČR v Keni a v dalších osmi afrických zemích. Nechyběl však ani dřívější účastník podnikatelského kempu Jan Oulehla, který před třemi lety inspirován touto akcí založil vlastní, úspěšně fungující, cateringovou firmu „Honzovy řízky“.

„Je mi ctí, že yourchance již pět let spolupracuje s Nadací ZET prof. Milana Zeleného. Děkuji za to, moc si toho vážím. Podnikatelský kemp je výbornou příležitostí pro osobní rozvoj mladých lidí z dětských domovů. Na organizaci této akce rádi spolupracujeme v rámci našeho integračního projektu Začni správně. Je skvělé vidět, že se podnikatelský kemp stal jakýmsi odrazovým můstkem už několika úspěšných podnikatelů,“ vysvětlila ředitelka yourchance Jana Merunková.

MARKÉTA POMŠÁROVÁ ŽIDLICKÁ