Své umění nám přišly předvést děti z Mateřské školy Příčná. Byly velmi šikovné a vůbec se nebály. Zahrály nám pohádku O perníkové chaloupce. Klientům Domova se pohádka moc líbila.

Ani o letních měsících nezahálíme. Připravujeme materiál, šijeme, vycpáváme, lepíme, malujeme nové výrobky, pečeme dobroty. Při akcích už s námi spolupracují klienti z budovy Husova B. Rádi připravujeme i ochutnáváme, co jsme si napekli. V červenci byly obsazeny první pokoje v nové budově, jak my říkáme Husova B. I tam dochází aktivizační pracovníci a společně s klienty upekli švestkovou buchtu, nebo si zazpívali a zahráli při muzikoterapii. Přečetli jsme pověsti z Vysočiny nebo si vyprávíme o Havlíčkově Brodě a jeho okolí.

Ilustrační foto
Chřipka se začíná šířit Vysočinou

Také nám přišli zahrát a zazpívat dobrovolníci folkové písničky. Jenom ohýnek scházel a opečené vuřty. Písničky jsme znali, tak jsme si zazpívali Žluté růže z Texasu nebo Červenou řeku. Odpoledne s písničkami rychle uteklo, a to jsme poseděli dlouho, i slunce již zapadalo. Byli jsme se podívat v Pelestrovské hospůdce, kde jsme se podívali na koně i jiná hospodářská zvířata a nejeden z nás si vzpomněl na těžkou práci v zemědělství, kterou musel vykonávat. Tady v hospůdce jsme se posadili a dali si kávu, k tomu palačinky, někdo si dal pivečko a společně jsme si povídali, jak se vlastně dobře máme.

Každých čtrnáct dní se u nás střídají bohoslužby. Tentokrát sloužil mši farář církve Českobratrské evangelické Mgr. David Šorm. Přivedl si s sebou svoji dceru a společně zahráli a zazpívali křesťanské písně za doprovodu kytary a flétny.

Turnaj v kuželkách jsme naplánovali na konec července. Tento lítý boj nakonec vyhrála paní Kruntorádová. Všichni jsme se dobře bavili a také nasmáli. V srpnu jsme slyšeli, že „Možná přijde i kouzelník“ … a on skutečně přišel. Kouzelník Waldini předvedl své umění v nové hale. Klienti i pozvané děti z mateřské školy byli okouzleni. Děti napovídaly kouzelníkovi, kam co schoval, a klienti, nevím, zda víc koukali na kouzelníka nebo na nadšené děti.

Vánoce v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou.
Děti společně se svými blízkými si připomněly vánoční tradice


Na oslavu narozenin nám zase přišli zahrát Heligonky pod vedením pana Havla z Lípy. Zazpívali jsme si a někteří i zatancovali. Budeme rádi, když zase přijedou.

Domov pro seniory Husova Havlíčkův Brod