Lipnické noční prohlídky aneb Když Hašek prováděl je název naší nové večerní procházky po lipnickém hradě. Tam jsme si pro její větší rozsah přizvali hosty, abychom zvládli herecké obsazení. Opět se setkáme s majiteli hradu a panství, ale hlavně s Jaroslavem Haškem, který se ujal role průvodce.

Výrazem a způsobem sobě vlastním vypráví dějiny místa, kde dopsal své nejzásadnější dílo. Tušíte správně. Noční prohlídku navštíví sám Josef Švejk. Můžete spatřit i Rajmunda z Lichtemburka, Kateřinu z Landštejna, Trčky z Lípy, vojáky války třicetileté, lipnické pověsti - třeba tu o Černém muži, ale také budete svědky události, která se odehrála 25. února 1634 na chebském hradě a s Lipnicí má nemalou souvislost.

Můžete si také ověřit své historické znalosti, které budou, pro nejlepšího z vás, oceněny originální a jedinečnou medailí za zásluhy.

Přijďte, jste srdečně zváni. Užijte si devadesát minut plných divadla, šermu, tance, hudby v neopakovatelné atmosféře tajemného místa, kterým se lipnický hrad jistě pyšní.

Prohlídky se konají 5., 9., 22. a 23. července, a také 19. a 20. srpna. Probíhají vždy od 20 a 22.30 hodin. Počet návštěvníků je omezen z důvodu bezpečnosti na asi čtyřicet osob na prohlídku. Proto je nutná rezervace, a to na telefonu 606 480 708 nebo emailu zdenek@sigri.cz. Vstupenka stojí čtyři sta padesát korun. Akce není vhodná pro děti do deseti let.

Divadelní a šermířská společnost Sígři