Po úvodním slově mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Moniky Kadlecové si mohli návštěvníci poslechnout několik známých melodií pod taktovkou Olgy Fialové, ředitelky DDM Světlá nad Sázavou. Následně se již mohli všichni přítomní v čele s koordinátorkami z Mateřského centra Rolnička vydat do průvodu, který směřoval po mostě přes řeku Sázavu, do zámeckého parku a zpět na náměstí. Celou cestu je doprovázela živá hudba kapely Fernet. Počet účastníků byl tak vysoký, že světýlka lampionů bezmála zaplnila celý okruh průvodu.

Po příchodu zpět na náměstí si mohli zájemci ještě pustit plovoucí svíčky v kašně. Během akce mohli návštěvníci u stánku pořadatele najít domácí perníčky upečené přímo v Rolničce, dále úžasné koláče z Haberské pekárny a na zahřátí nechyběl ani horký čaj, nebo svařák.

Tradiční akce k Světovému dni nedonošených dětí v Antonínově Dole, která připadá na 17. listopadu.
Kapli postavili vlastníma rukama. Každý rok je tu mše za nedonošené děti

Podle nadšených tváří zúčastněných dětí i spokojených úsměvů dospělých se zdá, že Lampionový průvod se opravdu vydařil. I s ohledem na nadstandardní účast doufáme, že nám všichni návštěvníci odpustili drobné technické a organizační nedostatky, a věříme, že se tato naše akce stane tradičním předvánočním cílem místních obyvatel.

Na závěr bychom jménem pořadatele chtěli poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, zejména pak Haberské pekárně, kulturnímu zařízení Kytice, městu Světlá nad Sázavou, Domu dětí a mládeže a ZUŠ Světlá nad Sázavou, hudební skupině Fernet a Lion products. A největší díky potom patří všem návštěvníkům, kteří v tak hojném počtu dorazili a pomohli nám rozsvítit Světlou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Park v Havlíčkově Brodě osvítily lampióny

Zdroj: Oblastní charita Havlíčkův Brod