Spolu s Mateřským centrem Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, s tanečníky Folklórního souboru Kalamajka a hudebníky Havlíčkobrodské dechovky si tak můžete připomenout tradice našich předků.

Program na Havlíčkově náměstí začne v 13.30 hodin, odkdy se budete moci občerstvit u stánku a děti povozit na dřevěném kolotoči. Ve 14.00 vyjde průvod maškar spolu s muzikanty Havlíčkobrodské dechovky ze Skaut klubu v Horní ulici. Projdou Horní ulicí, zaskotačí si na náměstí a v závěru se každá z maškar představí na pódiu v centru města. Následně tambur vybubnuje všechny hříchy města, které lidé odčiní setnutím hlavy kobylky z průvodu.

„Všechno se ale v dobré obrátí, hříchy města budou odpuštěny a kobylka oživne,“ prozrazuje dobrý konec 17. ročníku Masopustního průvodu Anna Doleželová z Mateřského centra Zvoneček. Pro všechny maškary, které se účastní průvodu, navíc organizátoři připravují tradiční masopustní občerstvení zdarma a děti v kostýmu se letos nově mohou jedenkrát povozit na dřevěném kolotoči.

Monika Brothánková