Společné zahájení akce a následné sázení se tak letos z bezpečnostních důvodů neuskutečnilo. Již zasazené stromky pracovníky tamních technických služeb si však rodiče mohli během středy 21. října a čtvrtka 22. října vybrat podle vlastního uvážení. Zuzana Nehasilová prozradila, že před čtyřmi roky sázeli stromek pro Nelinku u Stráže směrem na Starý Pelhřimov.„Dnes je to samozřejmě něco jiného než tehdy, ale my to moc neřešíme, pro nás je to veselé i takto. Jsem moc ráda, že se sázení uspořádalo aspoň tímto způsobem," usmála se maminka.
Letos tak vyrostlo nové stromořadí podél silnice z Pelhřimova směrem na Řemenov. Do akce, která se uskutečnila u příležitosti Dne dřeva a stromů, se zapojilo devětačtyřicet čerstvě narozených dětí. Svůj stromek, konkrétně švestku, tak má sedmnáct dívek a dvaatřicet chlapečků.
Předem přihlášení rodiče, kteří si svůj stromek vybrali, na něj následně připevnili visačku se jménem svého dítěte. Zmíněné štítky vyrobili studenti Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov. Za devatenáct let se díky této akci vysadilo v Pelhřimově a okolí už téměř tisíc stromků.

ANDREA UNTERFRANCOVÁ