„Klienty práce s hlínou velmi baví. Stejně jako při dalších činnostech, kterým se u nás věnují, se při práci učí vhodným pracovním návykům, zlepšují své dovednosti, zručnost a rozvíjí své estetické cítění,“ pochvaluje si vedoucí ledečské terapeutické dílny Jana Koubková. Téměř profesionálně vypadají malované hrnečky s certifikovanou a zdravotně nezávadnou glazurou, formy na bábovku, aromalampy a další dekorativní keramické sošky. Od konce ledna se klienti v keramické dílně věnují výrobě odlévaných ptáčků, které udělají radost sponzorům havlíčkobrodské Charity.

Aktuálně terapeutickou dílnu při Oblastní charitě Havlíčkův Brod navštěvuje devět klientů. Ti do dílny mohou dojíždět nebo se nechat přivést každý pracovní den. Kromě práce v keramické dílně zlepšují své dovednosti v kuchyni, vaří a výjimkou není ani šití, drhání koberečků, drátkování výrobků nebo jiná rukodělná práce. „Na Velikonoce a Vánoce vytváříme nejrůznější dekorace a zaměřujeme se i na žádanou dušičkovou výrobu. Aktuálně vyrábíme valentinské a jarní dekorace,“ doplňuje Jana Koubková.

SDH Hněvkovice
Hněvkovice: I tady jsou hasiči u rychlé pomoci a dobré zábavy

Líbí se vám keramika z terapeutické dílny? Udělejte si radost a podpořte charitní službu.

Pokud zrovna přemýšlíte, jakým dárkem k narozeninám nebo svátku svým blízkým udělat radost, zavolejte si do dílny, zastavte se v Pivovarské ulici 1223 v Ledči nad Sázavou a vyberte si originál, který udělá radost. „Práce nám jde od ruky, výrobky jsou moc pěkné a budeme rádi, když se dostanou k lidem. Rádi bychom také navázali spolupráci s obchůdky s dekoracemi a květinářstvími, kde by mohli naše výrobky prodávat,“ svěřila se na závěr Jana Koubková.

Monika Brothánková