Koncerty s dechovou hudbou obstarala DH Vysočinka z Humpolce, s kapelníkem Tomášem Vodrážkou a postupně zahráli v Kejžlici, Novém Městě na Moravě, v Jihlavě a poslední byl v sobotu 16. listopadu v Havlíčkově Brodě, kulturním domě Ostrov. Zde se začalo v 15.00 hodin před zaplněným sálem a moderátor akce, kapelník a baskřídlovák Tomáš Vodrážka v úvodním pozdravu připomněl důležitost této bohulibé akce ČRo a poděkoval všem, kteří na toto vystoupení přišli a podpořili uvedený nadační fond.

Vysočinka zde hrála známé a oblíbené písničky a většinou podle přání posluchačů, kteří také hojně využili taneční parket. S Vysočinkou zde zpívali zpěváci Dana Bezstarostová, Robert Buš a také Ondřej Kolčava.

Za ČRo Vysočina se této akce zúčastnily redaktorka Irena Šarounová a manažer komunikace Hana Marhanová, která k tomu dodala skutečnost, že do této akce s dechovkou zařadil ČRo i vystoupení Nadi Urbánkové se skupinou Bokomara, který se uskutečnil v premonstránském klášteře v Želivy a také další dva následné koncerty, které budou v Novém Městě na Moravě, kde se představí Brněnský orchestr lidových nástrojů v Horácké galerii a také v Telči, kde vystoupí skupina Nezmaři v Konírně státního zámku.

Zbývá již jen poděkovat všem, kteří se podíleli na celém projektu těchto koncertů a také všem, kteří jej přišli podpořit svojí účastí.

Karel Novotný, misionář DH