Čaky je šestiměsíční kříženec špice, který byl adoptovaný ve dvou měsících z azylu. Majitelé nezvládali jeho výchovu a požádali o navrácení Čakyho zpět k nám. Čaky nyní váží osm kilogramů, v dospělosti bude spíše středního vzrůstu. Má v sobě nekonečné množství lásky a energie. U nás funguje bezproblémově, je to bezvadný pes. Potřebuje jen dostatek aktivit, aby vybil svou energii a důslednější výchovu, aby se naučil co je správné a co ne.

K lidem je velice kontaktní a přátelský, mohl by se umazlit. Je hravý, veselý, zvědavý, vnímavý, rychle chápe. Bezkonfliktního psího kamaráda či kamarádku uvítá, jen si dost dovoluje. K malým dětem spíše nedoporučujeme – nejen že vyžaduje hodně pozornosti, ale hlavně je to zbrklý divoch a tak by mohl nechtíc ublížit. Doma je hodný, nic neničí; samotu ale rád nemá, je potřeba na tom zapracovat a počítat s tím, že než se naučí na nový režim a zvykne si na nové prostředí, bude naříkat.

Čakyho čeká asi za půl roku operace, jelikož má luxaci ramenního kloubu, která již může proběhnout v novém domově. Vzhledem ke zdravotnímu omezení není určen jako pes pro sport či agility. Je potřeba přizpůsobit zátěž a pohybový režim jeho možnostem. Jako parťák do běžného života však bude skvělý. Nachází se v dočasné péči Brně. Zájemci mohou volat o více informací na telefon 721 112 764. Podmínky adopce najdou na webu azylu.

IVA RAISOVÁ

Azyl Dej pac, Pelhřimov