Návštěvníci si budou moci prohlédnout výzdobu řezaných květin aranžovaných členy spolku připomínající letošní jubileum, pokochat se vystavenými růžemi, gladiolami, fuchsiemi či sukulenty. Výstava rovněž nabídne ke koupi široký sortiment trvalek a dekorativních předmětů.

Půl století bohaté historie spolku zahrádkářů připomene prezentace fotografií. Na obdivuhodné nasazení předchozích generací se snaží navázat ta současná v čele s panem předsedou Františkem Rychteckým a jeho zástupkyní Jitkou Neuwirthovou. Jim patří veliké poděkovaní za organizaci programu výstavy, paní Neuwirthová navíc pro letošní výročí zpracovala historii spolku zahrádkářů do podoby kroniky mapující aktivity spolku v letech 1972-2022.

Místní organizace pořádá každoročně poznávací výlety, účastní se veřejného života obce, členové pomáhají při obecních brigádách a každý podzim provozují moštárnu. V neposlední řadě spolek usiluje o předáváni lásky k zahradničení budoucím generacím.

Pohledští zahrádkáři se chtějí podělit o radost z dosavadní činnosti a zvou všechny milovníky květin na výstavu i na mimořádný koncert v sobotu od 17.00 hodin na nádvoří pohledského zámku, na němž vystoupí dechová kapela Malá muzika.

Jan Novotný

Spolek zahrádkářů Pohled