Program koncertního seriálu:

17. 9. 2021 KRAUSBERRY / TRAFFIC JAM

1. 10. 2021 BSP / BASS

15. 10. 2021 M. T. O. UNIVERSAL

29. 10. 2021 ABRAXAS / LIVIN FREE

12. 11. 2021 PRAYING MANTIS (GB) / HAIRY GROUPIES

Přenosné pasy v ceně 1100 korun i vstupenky na jednotlivé koncerty v rozpětí od 300 do 600 korun za jednotlivé koncerty jsou v prodeji v havlíčkobrodském Tulipánu, v Cafe-art Oko či na portálu www.smsticket.cz.

Enfant terrible českého blues a zpívající bubeník Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené songy se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona. V roce 1985 Martin Kraus nedobrovolně odchází z kapely Bluesberry a tak trochu na truc zakládá Krausberry („Byla to v podstatě truc-parta, vždyť nás Introvič vyhodil celou kapelu.“). O rok později se Krausberry objevují na havlíčkobrodském „Ostrově“ v soutěžní přehlídce kapel Rocková Vysočina. Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu). Své kvality nám v havlíčkobrodském klubu předvedl před třemi lety. Krausberry mají na kontě šest studiových alb. V květnu 2014 byla diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

Krausberry zahájí čtvrtou sezónu koncertního seriálu GOLDEN EYE v pátek 17. září. Tradiční krausberryovský support obstará domácí blues rockový Traffic Jam.

Petr Kletečka