Návštěvníci mohou přicházet od deseti hodin a užít si prohlídku skanzenu. V odpoledních hodinách zahrají Barbar Bards, To je folková kapela, která se zaměřuje na středověkou a irskou hudbu. Během dne si na své přijdou i děti, které si mohou vyrábět strašidýlka z přírodních materiálů či strašidelné masky.

„Rádi bychom upozornili, že předprodej vstupenek na strašení bude na skanzenu zahájen až v 15.30, dopředu to není možné. V sedmnáct hodin pak začne ta správná samhainová atmosféra, na kterou se už všichni těšíme. Začneme průvodem, jenž bude završen zapálením rituálního ohně. Jeho zapálením ukážeme cestu duším zemřelých na onen svět, aby nebloudily mezi živými,“ vysvětluje za organizátory Zuzana Nedbalová.

Štrůdlobraní v Meziklasí na Brodsku.
Taky se vám budou sbíhat sliny. Mrkněte, jaké bylo štrůdlobraní v Meziklasí

Po zapálení rituálního ohně začnou po osmnácté hodině proudit do skanzenu skupinky lidí dychtící po děsuplném zážitku. Rodiny s velmi malými dětmi by měli být proto obezřetné a důkladně by si měly promyslet, zda jejich ratolesti jsou schopné takové strašení ustát. V každém případě půjde o dobrodružný zážitek.

Během celého dne včetně večera bude otevřen Hostinec u Dubového Kelta. V případě chladného počasí prostory restaurace poslouží nejen k občerstvení, ale i k zahřátí.

Stručný program akce: v deset hodin akce začíná, v patnáct hodin vystoupí kapela Barbar Bards, o půl hodiny později organizátoři spustí prodej vstupenek na strašení. V šestnáct hodin bude prodej posledních vstupenek na denní prohlídku skanzenu, v sedmnáct hodin pořadatelé uzavřou bránu do oppida a začne průvodu za ohněm. Ve tři čtvrtě na šest je v plánu zapálení rituálního ohně, od osmnácti hodin skanzenové strašeni dle pořadníku (zapisování na místě při koupi vstupenky).

Oranžová úroda z Radňova, podívejte se.
Dýňová samoobsluha v Radňově zase zkouší lidskou poctivost. Podívejte se

Při prokázání se vstupenkou na denní prohlídku skanzenu dostanete vstup na večerní strašení za zvýhodněnou cenu.

Více informací o místě konání najdete na www.zemekeltu.cz