Dne 11. června bylo na Žižkově náměstí v Habrech živo, a to nejen po stránce gastronomické. Pro účastníky byl připraven různorodý doprovodný program festivalu, který obohatila dechová kapela Vysočinka, melodická metalová kapela Rebel, punková kapela Volant a známá rocková kapela Telegraf. Odpolední gastroprogram si vzal pod křídla provozovatel a šéfkuchař Městské restaurace ve Světlé nad Sázavou Jan Sochor. Uvařené tortelliny, krevety a mušle mohli diváci ochutnat. Barmanské umění předvedl bez jediné chybičky několikanásobný medailista Václav Abraham, kterého uchvátil flair spočívající v atraktivním způsobu servisu míchaných nápojů.

Program doplnila vystoupení taneční skupiny Tendence Gravity a oddílu aerobiku TJ Sokol Habry. Po celý den byl rovněž k dispozici dětský koutek se skákacím hradem, malováním na obličej a balónkovou dílnou. Hopsej aréna nabídla možnost vyzkoušet si pogo tyče, klokaní boty, elektromobilní segwaye a elektrické káry. Zájemci se také mohli povozit na traktůrku.

Aby bylo jak vzpomínat na tento ročník, mohli účastníci jednak navštívit foto koutek s rekvizitami a odnést si fotografii na památku, jednak zakoupit výrobky vyřezané uměleckým řezbářem Martinem Kučerou. Byla to tři umělecká díla z dubového dřeva, která se pak v odpoledních hodinách vydražila na pódiu. „Třešničkou na dortu“ se stalo dílo s logem Svazku obcí Haberska.

Moderátor celé akce Jaroslav Pejchal se staral o dobrou náladu publika a připravil zábavnou soutěž pro děti, při nichž získali účastníci drobné odměny. Událost, která zde proběhla, je každoročně založena na spolupráci Svazku obcí Haberska, Královské stezky a dalších spolupracovníků. Všem, kteří se na akci podíleli, patří velké díky.

Královská stezka