Zapojit se může kdokoliv. Stačí se zaregistrovat na www.behrepublikyid.cz, vyplnit potřebné údaje a zaplatit registrační poplatek. Z nabídky měst si vyberete místo, kde chcete běžet, třeba právě v Uhelné Příbrami.

„Chystáme hlavní závod na čtyři a půl kilometru a dále dětské trasy v délce pět set metrů a jeden kilometr. Dětské kategorie odstartují ve 12.45 a ve 13.15. Na hlavní závod sportovci vyběhnou ve čtrnáct hodin,“ informoval Hynek Klouček z T. J. Sokol Uhelná Příbram s tím, že starty budou u místní sokolovny.

Běžci se mohou těšit na zpevněné a lesní cesty, hezkou přírodu a aktivní pohyb. K dispozici bude prostranství pro parkování, zázemí, nebude chybět ani občerstvení a po sportovním výkonu drobné dárky od partnerů a medaile. Detaily tras najdete tady www.behrepubliky.cz/uhelnapribram/r100, stejně jako odkaz na registraci a startovní listiny.

Sokolský běh republiky je skvělou příležitostí spojit pohyb, zdraví a oslavu důležitého okamžiku v historii naší země. V loňském roce se zapojilo téměř sedm tisíc lidí, kteří běželi v jednašedesáti městech, včetně osmi měst v zahraničí. Letos se v případě Vysočiny k Uhelné Příbrami připojí také Nové Město na Moravě, Březník, Okříšky, Telč a Kamenice na Jihlavsku.

Monika Brothánková