Byli jsme velmi potěšeni, že pozvání přijala místostarostka města Havlíčkova Brodu Marie Rothbauerová a ve svém zaplněném diáři našel čas i senátor Jan Tecl, který je zároveň čestným členem havlíčkobrodského KČT. Schůzi zahájil a vedl Jiří Moliš, který v úvodu přivítal všechny přítomné a seznámil je s jednotlivými body programu.

Poté se ujala slova předsedkyně, která ve své zprávě zhodnotila činnost odboru za uplynulý rok. Následovaly zprávy o odpoledních vycházkách, cykloturistice, hospodaření a plán jednodenních i pobytových zájezdů, které jsou připraveny na rok 2024. Nechybělo ani seznámení se statistikou účasti na pořádaných akcích. V roce 2023 KČT, odbor Havlíčkův Brod připravil pro své členy ale i širokou veřejnost 261 akcí s celkovou účastí 5018 osob.

Sestup turistů do údolí Doubravky na nový rok.
Akce, která jde proti proudu. Novoroční sestup do údolí Doubravky

Milou povinností bylo předání kvalifikačních průkazů devíti členům, kteří v říjnu absolvovali školení a především úspěšně složili zkoušky na vedoucí turistiky. Velmi důležitým bodem diskuse byla pozvánka na sobotu 13. dubna 2024, kdy se bude na havlíčkobrodském náměstí konat 33. ročník Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině.

Na akci se pilně připravujeme už od loňského podzimu a tak mohl výbor své členy seznámit s jasnou podobou celého zahájení včetně připravených tras a neméně důležitým doprovodným programem. Pomyslnou tečkou za „stolovou“ turistikou bylo promítání fotografických prezentací z pobytových zájezdů do Bílých Karpat, Jeseníků a na Šumavu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Co jsou ostudy Havlíčkobrodska?

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni