Na páteční večer připravila Tělovýchovná jednota Sokol Pohled tradiční pouťovou zábavu s kapelou Variace od osmi hodin večer, vstupné obvyklé.

Druhý den, v sobotu 30. července, zvou pohledští zahrádkáři na jubilejní 50. ročník výstavy květin v prostorách zámku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu řezaných květin připomínající letošní jubileum, pokochat se vystavenými růžemi, gladiolami, fuchsiemi či sukulenty. Výstava rovněž nabídne ke koupi široký sortiment trvalek a dekorativních předmětů. Od pěti hodin odpoledne se uskuteční na nádvoří pohledského zámku koncert dechové kapely Malá muzika, vstupné je dobrovolné. Výstava bude přístupná v sobotu a v neděli ve stejný čas, a to od deseti do pěti hodin odpoledne. Vstupné na výstavu dospělí 30 korun, děti 5 korun.

Zároveň v sobotu Tělovýchovná jednota Sokol Pohled oslaví sto let od svého založení. Od deseti do tří hodin odpoledne v místním sportovním areálu jsou připraveny přátelské zápasy, soutěže pro diváky, ukázkový trénink. Od pěti hodin zahájí multižánrový hudební festival Falconfest. Vystoupí kapely  Našrot, Vojtaano, Big S, Red Nose a Civilní obrana. Vstupné na místě 499 korun.

Na nedělní odpoledne připravili organizátoři program i pro děti. Divadýlko Mrak na nádvoří zámku odehraje představení O Palečkovi od čtyř hodin, vstupné obvyklé.