Obdivovali jsme nápaditost a zručnost žáků. Byly použity veselé barvy, proto vše působilo pozitivně. Objevila se různá velikonoční vajíčka - z papíru, textilu, ze dřeva. Starší žáci vytvořili proutěná hnízda a v nich se usadili ptáčci z vlny nebo zajíčci. Zajíčků bylo opravdu hodně - dřevění, papíroví, ze starých ponožek a látek. Ve sklenicích rozkvetla bříza jasnými zelenými lístky. Na větvičkách se usadily vážky z kolíčků a papíroví motýli. Okenní parapety pokryly květiny z platíček na vajíčka. Na všech chodbách visely barevné obrázky s jarní tematikou.

V hodinách anglického a ruského jazyka vznikla přání k Velikonocům, kde žáci ukázali znalost jazyka. Nezahálelo se ani v českém jazyce, kde vymysleli různé básničky a popsali recepty na velikonoční dobroty. V informatice v programu malování žáci vytvořili velikonoční obrázky. Příjemná hudba dokreslila atmosféru naší výstavy. Po celou dobu trvání výstavy docházely do školy děti v doprovodu rodičů a prarodičů, aby se pochlubily svými výrobky.

Naši výstavu navštívil i pan senátor Jan Tecl, který nám do pamětní knihy napsal krásné jarní přání s kladným hodnocením výstavy. Společně s panem senátorem si prohlédl výstavu pan starosta Otto Kohout. Výstava všechny naladila svěžími barvami jara a žáci byli spokojeni se svojí prací.

Monika Lorencová

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Protestní hladovka v Havlíčkově Brodě.

Petr Fiala protestuje před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě | Video: Deník/Ivona Souralová