Před čtvrtstoletím se dala dohromady parta fotbalových pánů, když mnozí z nich pamatovali zlaté časy světelského fotbalu v krajském přeboru východních Čech. Vyřídily se registrace, koupily nové dresy a po několika trénincích se hrálo 8. srpna 1998 historicky první utkání v nejnižší okresní fotbalové soutěži IV. třídě mužů na hřišti TJ Veselý Žďár. Světelští tam ve své soutěžní premiéře zvítězili 3:1, když všechny tři góly dal populární Bohouš Čížek. To byl skvělý začátek.

Dvojice brodských policistů zachránila sebevraha.
Záchrana sebevraha v Brodě: policisté s hasičem ho chytili ve skoku

Světelské „Céčko“ od té doby hraje pravidelně nižší okresní soutěže. O devět let později přišlo zajímavé ocenění tohoto týmu. Dne 29. dubna 2007 se hrálo ve Světlé mistrovské utkání IV. třídy okresního přeboru Havlíčkův Brod proti TJ Sokol Okrouhlice „B“ v sestavě, jejíž věkový průměr činil 52,5 roku. A tak se stalo, že „C“ mužstvo Světlé bylo zařazeno do České knihy rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov jako fotbalové mužstvo s nejvyšším věkovým průměrem.

Pyrocar na letišti v Přibyslavi.
Připomeňte si největší hasičskou událost. Pyrocar v Přibyslavi

Postupem času se sestava tohoto týmu obměnila, ale stále to jsou starší páni, pro které je fotbal tou nejvyšší zábavou přinášející klukovskou radost. A tak pětadvacet let bylo pádným důvodem k oslavě. Sešlo se přes třicet bývalých i současných fotbalistů, hrál se zápas Staří – Mladí.

Mladí zvítězili 4:3, ale ten výsledek nebyl vůbec podstatný. A co by to bylo za za oslavu bez prasátka na rožni a dobrého pěnivého moku. Že se oslava vydařila, to potvrdili samotní oslavenci, když ti poslední se rozcházeli kolem půlnoci.

Poznámka: Fotografie těch starších, kteří byli u počátku C mužstva:

Stojící zleva: R. Volšanský, S. Hirš, P. Roštár, S. Klbík, M. Karpíšek, B. Čížek, M. Hořejš, P. Matějka, J. Veselský, P. Bárta, P. Skála, L. Novotný, V. Švondr, M. Tvrdík.

Dolní řada: M. Kroužek, P. Tyller, M. Štěpánek, Z. Benda, V. Rejnek, J. Černý, J. Novotný, V. Pípal, R. Pešek, P. Bayer