Kapela Vypsaná Fixa zahraje v Přibyslavi svůj jediný letní koncert na Vysočině. Začátek je v půl deváté večer a vstupenky jsou k sehnání v síti Ticketportal za 320 korun.  Na Vlastu Redla stojí vstupenky v předprodeji v té samé síti a v přibyslavském informačním centru 390 korun.

Vlasta Redl patří mezi nejosobitější a nejsvéráznější české muzikanty, je autorem mnoha zlidovělých písniček. Od hudebních publicistů má několik přízvisek. Například se mu říká Moravský Mozart, Génius z Tramtárie. Folkař, který je folku nevěrný s rockem a rocker, který je rocku nevěrný s folklórem.

Od Havlíčkova domu v Havlíčkově Brodě se v sobotu šlo přes Pohled, Stříbrné Hory, Žižkovo Pole až do Havlíčkovy Borové. Do rodného domu Karla Havlíčka Borovského.
V Brodě zopakovali pochod, který byl za minulého režimu v hledáčku StB

Akce Živá Přibyslav bude pokračovat také koncert během celého září. V pátek 3. září přijede se svou show 7 pádů live Honza Dědek. Ten v Přibyslavi přivítá Davida Matáska a Miluši Bittnerovou. Akce se koná v prostoru letního kina. V neděli 5. září se koná festival Jelen a jeho přátelé. Začátek je v areálu pod zámkem v 11 hodin dopoledne. Vstupenky na obě akce jsou k dostání v síti Ticketportal.

O dva týdny později na koncerty naváže debata s Bobem Kartousem na téma dezinformace a vzdělávaní a přednáška Koruna Himaláje Radka Jaroše.

Martin Kasal