Výstavu připravil Ústav pro studium totalitních režimů Je možné ji navštívit po domluvě v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod, stačí zavolat na telefon 569 429 151 nebo napsat na e-mail muzeum@muzeumhb.cz. Ve všední dny je přístupná od 8 do 15.30 a o víkendu pro předem objednané skupiny. Pro školy je možné doprovodit výstavu výkladem k danému tématu.

Lidé mohou využít i doprovodný program. V úterý 6. února Aleš Palán zavzpomíná na želivského opata Bohumila Víta Tajovského. Beseda začíná v sedmnáct hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod.

Aleš Palán je mimo jiné autorem rozhovorové knihy Člověk musí hořeti Rozhovory se želivským opatem pro ni vedl od dubna 1998 do srpna 1999. V prosinci roku 1999 tento statečný řeholník, dlouholetý vězeň komunistického režimu a rodák z Klanečné u Havlíčkova Brodu, zemřel.

Další beseda bude ve čtvrtek 22. února. Miloš Doležal představí dramatický životní příběh číhošťského faráře Josefa Toufara, tajemství křížku a havlíčkobrodské souvislosti. Akce začíná v sedmnáct hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod.

Výstava končí ve čtvrtek 29. února.