Je stav nouze, obav, zákazů, ale také naděje. Pojďme tuto naději společně vyjádřit! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy JSME TU! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu a že v sobě máme NADĚJI, že zas bude dobře.
VYVĚSME 28. října – ve středu, v den našeho společného svátku – vlajku naděje. Českou vlajku! Do oken, z balkonu, na plot. Nemáte-li vlajku, namalujte si ji na papír, ušijte, vytiskněte v počítači… Malou, velkou, jak budete chtít. V minulosti mnozí připojili i nějaký vzkaz.
A budete-li chtít, pošlete do Pelhřimova fotku – buď přímo sem (do diskuze k této facebookové události), anebo na e-mailovou adresu vlajky@dobryden.cz. Budeme rádi. Možná vznikne pocit sounáležitosti, možná (což je ale velmi nedůležité!) půjde o nový rekord. Pojďme aspoň takto, osamoceně, když to nejde jinak, vyjádřit svou NADĚJI, že budeme po čase zase žít normální život.
Původně akce Český den s českými vlajkami, úzce související s Měsícem věží a rozhleden, nabádala k výstupu s českou vlajkou na rozhledny a věže a k zaslání vrcholových fotografií. Jste-li rodina či dvojice, máte i tuto možnost – udělejte si procházku v přírodě, vystoupejte na kopec, vezměte vlajku na své oblíbené místo, vyfoťte se s ní a pošlete fotku na výše uvedený e-mail nebo ji vložte do diskuze k této facebookovské události.
Výzva pelhřimovských probíhá v součinnosti s Českou pohádkovou akademií, která každoročně Měsíc věží a rozhleden vyhlašuje.

MIROSLAV MAREK