Přesně v devět hodin jsme vydali první sud a první ročník pivního pochodu mohl odstartovat. Až do dvanácti hodin tak postupně hospůdku opouštěly různé povozy a postroje přizpůsobené na nesení nebo vezení sudu. Mezi nimi se pak na trati objevovaly dvojice žen s krabicemi vína a většinou i s plnými skleničkami v ruce.

Po odchodu posledního týmu se v hospůdce vše přetvořilo a ze startu se stal cíl. Chvilku po přípravě se už objevil první tým z tratě, který se nakonec stal i týmem vítězným. Byl to tým CARNIVORA z České Bělé. Po dalších dvaceti minutách přišly i vítězné ženy - domácí tým KAMON. Hospůdka se plnila a výsledky se sčítaly.

V mužské kategorii si nakonec dva týmy musely dát rozstřel o druhé místo. Ten spočíval - jak jinak - v pití piva na rychlost. Stříbro tedy brali Pankáči Knyk a bronz zbyl pro Abstinenty. Pochodu se dále zúčastnili například týmy STS Chvojkovice Brod, Drážní píči, Lívanci, Rudlíci, Alkoturisti, My čtyři a sud nebo ŠTĚNĚ NA VÝLETĚ.

Účastníci museli zdolat dvacetikilometrovou trasu. Mužské týmy dostaly na cestu dvacetilitrový sud hořké jedenáctky. Bylo na nich, jak sud po trase vedoucí mimo jiné i po polních cestách přepraví. Na trase byla tři narážecí místa, kde si sud mohli narazit a něco odpít. Další dvě narážecí místa byla na startu a zároveň v cíli. Dvoučlenné ženské týmy si s sebou nesly tři litry vína. Mohly odpíjet, kdy chtěly. Musely ale projít všechna narážecí místa jako kontrolní body. Trasa vedla přes Jahodov, Kojetín, Jilemník, Ždírec, Kyjov, Břevnici a Chrast.

Jsme moc rádi, že se všichni z pochodu vrátili, že jsme museli řešit jenom jedno menší zranění v podobě podvrtnutého kotníku a doufáme, že se všichni zase za rok sejdeme. Víme, kde jsme měli rezervy a co ještě musíme vyladit.

Klub hráčů společenských her Rozsochatec