Již tradičně se na konci května uskuteční největší sportovní workoutová akce WAFK Challenge 2022  (Workout Away From Keyboard v překladu “cvičení pryč od klávesnice”). Jedná se o jednodenní neziskovou sportovní akci s tříletou tradicí, která si klade za cíl motivovat širokou veřejnost ke cvičení a jiným pohybovým aktivitám.

Přátelská soutěž je nastavena tak, aby ji mohli zvládnout i ti nejmladší sportovní nadšenci. Během celé akce bude probíhat doprovodný program, při kterém si každý bude moci vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. 

Dopoledne se uskuteční soutěže dětí do patnácti let se zábavnými disciplínami dětem přímo na míru. Cviky byly vybírané tak, aby byly jak bezpečné, tak univerzální. Tudíž je zvládne opravdu každý! Samotné cviky prověří zábavnou formou sílu, obratnost a vytrvalost dětí pod dohledem zkušených rozhodčích, kteří jim pomohou a poradí se správnou technikou a budou je motivovat k lepším výsledkům. Odměnou za úspěšné zvládnutí soutěže bude pro každého registrovaného účastníka pořádný burger!

V čase oběda se letos uskuteční exhibice havlíčkobrodských siláků a workoutových profíků. Ve Workout battle uvidíte například přítahy se závažím 30 kg a chůzi po rukou. V brodském strongmanu uvidíte silné borce zvedat na opakování 60 kg kládu (log lift) a nosit těžká břemena.

Kategorie pro VŠECHNY! Jako každý rok největší kategorie je pro soutěžící starší patnácti let. Opět jsou disciplíny zvládnutelné i začátečníky. Holky mají některé disciplíny upravené, aby jim lépe seděly. Všechny disciplíny jsou předem zveřejněné, takže můžete klidně už začít trénovat. Narozdíl od klasických soutěží tady není cílem všechny porazit. Hlavní je podat sám pro sebe co nejlepší výkon a užít si sportovní atmosféru. Proto si všichni budeme vzájemně fandit a motivovat se.

Přesto ale všechny zajímá, kdo bude šampion. Obhájí opět titul z minulého roku ukrajinský sportovec Davydenko Yevhen, nebo ho porazí šampion prvního ročníku Michal Sedlák. Kdo ví? Třeba se objeví nový silák, který všechny překvapí.

Na celé akci bude mimo jiné i nabitý doprovodný program:

Po vyhlášení kategorie dětí bude následovat exhibice ve workout freestyle, na které se předvede host z pražské workoutové skupiny, který si říká Sid. S jeho motem “Necítím bolest, bolest cítí mě”, kterým se prezentuje na svém instagram @_sidun_. Očekávejte šílené výkony!.  

Leap Parkour na akci postaví trampolínu a naši trenéři dětem ukáží, jak tam skákat salta. 

Na stanovišti s úchopem  si budete moct vyzkoušet sílu svého zápěstí. Bojíte se, že bude vedro? Nebojte! Skupina The Rushers si pro vás připraví sud s ledem a naučí vás, jak se správně otužovat (tak plavky s sebou). Brodský team Ultimate frisbee (@skydivers_ultimate) si pro vás připraví stanoviště, kde si vyskoušíte, jak vysoko doskočíte a naučí vás i speciální typy hodu létajícím talířem. 

Svou perfektní formu představí kulturistickou sestavou host Jan Pipek (@slimfit_b0y), absolutní mistr ČR v dorostu 2021, který hned následující den bude pokračovat na mistrovství Evropy v kulturistice.

Další zajímavý program nabídne odpoledne v nedalekém parku Budoucnost i pokračování Dětského dne, který pořádá AZ Centrum Havlíčkův Brod.

Občerstvení nám zajistí Hodovna: Každý (prvních sedmdesát lidí), kdo se registruje a odmaká si svou soutěž, dostane od hodovny burger, aby nabral zpět síly a pořádně se nadlábl. Zároveň bude po celou dobu akce pro všechny soutěžící občerstvení zdarma. I proto vás prosíme o včasnou registraci, od které se odvíjí nejen zmiňovaný burger, ale i množství občerstvení, které nakoupíme.

Máme spoustu partnerů, kteří si pro vás připravili hodnotné ceny: Poukazy na Burgery, Sušené maso BeastMeat, poukazy na taxi, medaile, různé fitness dobroty např. proteinella a spoustu dalšího.

Pro více informací sledujte naše sociální sítě a web, především instagram @wafk_challenge. Budeme pořádat i veřejné tréninky předem. Makejte a hlavně doražte (ideálně registrovaní). Těšíme se na vás! 

Za WAFK Challenge Adam Ferencz a Jan Zavadil