VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den s Deníkem: skatepark v Chotěboři bude už letos

Chotěboř /FOTOGALERIE/ - Možnost pohovořit si s vedením města, dozvědět se něco málo o připravovaném projektu skateparku v Chotěboři měli ve čtvrtek čtenáři Havlíčkobrodského deníku.

18.6.2009
SDÍLEJ:

Den s Deníkem v Chotěboři.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

„Udělejte si brigádu! Ty prknaři taky nejsou svatý!“ Skryté vášně a řevnivost mezi příznivci skejtu a zbytkem „slušného“ města Chotěboř, jež vypluly na povrch v rámci včerejší akce Den s Deníkem v podobě dvou rozhněvaných seniorů, daly za pravdu organizátorům akce skatepark. „Skejťáci“ vlastní prostory potřebují, už proto, aby byl klid.

A také se jich dočkají, alespoň jak přislíbila starostka města Chotěboř Eliška Pavlíková a ředitel městské policie Jiří Novotný.

Stavba skateparku byla tématem, které si Deník v Chotěboři vybral jako věc vhodnou k diskusi v rámci akce Den s Deníkem. Na začátku parta příznivců skateboardu hledala prostory, kde by se mohli oblíbenému sportu věnovat, až je napadlo zajít za ředitelem městské policie, který získal podporu města. Najít vhodné prostory nebylo jen tak, ale do konce roku by měl být v Chotěboři na letním stadionu skatepark i za pomoci dotací z městského rozpočtu.

Město pamatuje i na chodníky

„Nebudujeme jenom skatepark, ale naší investiční prioritou je i výstavba chodníků, příprava parcel pro rodinné domky, opravy v ulici Dlouhá,“ zdůraznila starostka Pavlíková, aby návštěvníci chotěbořského náměstí nenabyli dojmu, že radnice podporuje aktivity pouze určité skupiny osob. Jak se totiž ukázalo v diskusi, je téma skatepark v Chotěboři poměrně dosti živé. Podle názorů některých dříve narozených tím město podporuje nekalé aktivity určité skupiny mládeže, která nemá jinou zábavu než jen ničit všechno kolem sebe a brát drogy. „Proč si mladí neudělají na stavbě skateparku brigádu a nepřiloží ruku k dílu?“

To vrtalo hlavou jednomu z účastníků veřejné diskuse, když zjistil, že radnice bude v nejbližší době pořádat výběrové řízení na firmu, která hřiště pro příznivce rychlých prken postaví podle přesně daných norem. „Domluvili jsme se s kamarády, že na stavbě skateparku uděláme brigádu a část prací odvedeme svépomocí,“ slíbil za příznivce skateboardu Martin Klepetko, čímž vzal nespokojenému diskutérovi vítr z plachet.

Kdo si hraje, nezlobí

Podle kurátora pro mládež Městského úřadu v Chotěboři Jiřího Kafky a ředitele Novotného je stavba skateparku možností, jak nabídnout vhodné využití volného času těm mladým, kteří ho mají nadbytek, ale nemají zájem se bavit organizovaně v nějakém klubu nebo oddíle.

Jak zdůraznil kurátor Kafka, ti obyvatelé Chotěboře, kteří se obávají, že skatepark bude rájem „fetující“ mládeže, nemají pravdu. „Je to naopak určitá vhodná prevence drogových závislostí, protože člověk, který má nějaké aktivity, nemá na drogy čas,“ konstatuje Jiří Kafka. Chotěbořský skatepark bude pravidelně navštěvovat i terénní sociální pracovník.

Deník bude výstavbu skateparku sledovat a z jeho slavnostního otevření, které by se mělo udát ještě letos, přinese reportáž.

18.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení