Kdo se v neděli po osmé hodině večer pohyboval v metru po přestupní stanici Florenc, mohl se stát svědkem výstupu, který ho asi přinejmenším zaujal. Hlavně po zvukové stránce. Policisté z oddělení Metro zde narazili na starou známou, drogově závislou žebračku. 

Žena seděla na zemi s otevřeným pouzdrem od flétny, v němž se hromadily vyžebrané peníze. Po výzvě, aby obal uzavřela a následovala policisty kvůli řešení přestupku, který spáchala, se rozpoutalo peklo. 

K řevu přidala i akci

Žebračka za vydatného křiku začala peníze urychleně schovávat mezi přehršel svých osobních věcí. Tím, že se jeden z policistů pokusil pouzdro uzavřít a zamezit tak ničení důkazů, přilil jen oleje do ohně. K hlasitým výkřikům se přidal ještě aktivní odpor a žena se začala o svou kořist divoce přetahovat. 

Zdroj: Policie ČR

Nakonec mezi nevybíravými urážkami, kterými muže zákona po celou dobu velmi hlučně častovala, ještě jednoho z nich nařkla, že jí vyžebrané peníze ukradl. Vzhledem k tomu, že uklidnění se v dohledné době zdálo být nepravděpodobným, byla žena na služebnu odvedena v poutech. 

K dvěma přestupkům přibylo i křivé obvinění

„Orientační test na přítomnost drog v těle, prokázal přítomnost amfetaminu, metanfetaminu a THC. Přibližně po hodině se žena na služebně uklidnila a uvedla, že požila Subutex (přípravek používaný při závislosti na opioidech) společně s pervitinem a neovládala své chování,” sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina. 

„Žena se dopustila dvou přestupků, a to neuposlechnutí výzvy a žebrání, které byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Dále se prověřuje křivé obvinění, kdy několikrát policisty osočila z krádeže peněž,” dodal mluvčí.