„V souvislosti s tragickou dopravní nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Kriminalisté na případu usilovně pracují a ve věci bylo zažádáno o provedení znaleckého zkoumání,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová prostřednictvím oficiálního twitterového účtu.

Podle Novinek je devětatřicetiletá řidička, která střet s největší pravděpodobností zavinila, českou občankou. Žena vyvázla pouze s bolavým zápěstím. Kromě zesnulého Kikloše se ve služebním voze těžce zranili policistka a policista, oba jsou rovněž z Moravskoslezského kraje.

Během vyšetřování zatím tedy nikdo nebyl obviněn ani vzat do vazby. Vypracování posudků může trvat i několik měsíců. Trestní sazba obou výše zmíněných činů jsou tři roky odnětí svobody. Soud však může udělit až osmiletý trest vězení.

Mezitím v Ostravě vzpomíná rodina, přátelé, kolegové a známí na jednoho z příslušníků bezpečnostního sboru. Kikloš sloužil na oddělení hlavního nádraží. Ještě jako strážník před více než dvěma lety spolu s dvěma spolupracovníky pomohl třiašedesátiletému muži v Ostravě-Přívoze.

Zaplakal každý, kdo tě měl rád

„Starší muž byl promodralý v obličeji a nedýchal. Strážníci tak ihned přistoupili k resuscitaci, ve které pokračovali až do příjezdu rychlé záchranné služby. Lékař hlídce městské policie poděkoval za profesionální postup, který vedl k záchraně života,“ napsal tehdy Michal Maršo, tiskový mluvčí MP Ostrava. 

Pro Kikloše truchlí hlavně jeho matka a také snoubenka. Záchranný tým Valkýra, který zajišťuje pořadatelské hlídky první pomoci na kulturních, sportovních a společenských akcích (nejen) v domovské Ostravě a kde zesnulý policista rovněž působil, zveřejnil na facebookových stránkách parte: „Plno plánů do života jsi měl, v nejkrásnějším věku jsi od nás odešel. Poslední sbohem nestačil jsi nám dát, zaplakal každý, kdo tě měl rád.“