"V sobotu po poledni na linku 158 rodinní příslušníci oznámili důvodnou obavu o život své dcery, která nepřišla do zaměstnání a byla nekontaktní. Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který žena měla pronajatý v Prostějově a uvnitř našli dvě těla bez známek života," popsal událost policejní komisař Libor Hejtman.

Okamžitě byli na místo přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali.

Vražda legálně drženou pistolí

"Na základě podrobného ohledání místa činu, zajištěných stop a zjištěných informací, je důvodné podezření, že v sobotu ráno třiadvacetiletý muž zastřelil svou čtyřiadvacetiletou přítelkyni a sám následně spáchal sebevraždu legálně drženou pistolí. Motiv činu není znám. Muž nebyl v minulosti trestně stíhán, "doplnil Libor Hejtman.

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje hned v sobotu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy na a případu dále pracují.

Je pravděpodobné, že po důkladném prošetření všech náležitostí bude případ odložen dle § 159a odst. 2 trestního řádu z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání dle § 11 odst. 1 písm. e) trestního řádu.

Letos třetí vražda v kraji

Případ kopíruje tragickou událost z loňského podzimu v Olomouci, kde policisté našli v bytě v Partyzánské ulici mrtvou třicetiletou ženu a o tři roky staršího muže. I tehdy zjistili, že muž nejprve ženu zavraždil a poté spáchal sebevraždu. Kriminalisté tehdy vyloučili, že by se na případu podílel někdo třetí.

V Olomouckém kraji jde letos o třetí případ vraždy. Na začátku února podle policie zabil sekáčkem na maso majitele bytu v Bedihošti na Prostějovsku devětadvacetiletý nájemník, skončil ve vazbě.

V dubnu policisté dopadli sedmačtyřicetiletého muže podezřelého z brutální vraždy jedenapadesátileté ženy, která jela na kole po polní cestě v okrajové části Olomouce. Násilník si ženu náhodně vybral a zaútočil. Mrtvou cyklistku policisté našli ležet několik stovek metrů od polní cesty.

V Olomouckém kraji se loni stalo osm vražd či pokusů o ni. V meziročním srovnání je to méně, předloni policisté vyšetřovali 11 těchto případů. Zatímco v roce 2018 se jim podařilo všechny objasnit, z loňska zůstává jedna vražda nevyřešená. Jde o nález novorozence u Lhotky u Přerova.