Do závěrečné čtvrtiny letošního ročníku vstupuje 26. kolem Moravskoslezská fotbalová liga. Tentokrát si na ní však diváci na Vysočině nezajdou, jelikož všechny tři kluby z našeho kraje zajíždí na stadiony svých soupeřů.

Jako první, v sobotu od 14.30, vyběhnou ke svému utkání fotbalisté Velkého Meziříčí. Z posledních výsledků jejich protivníka jde skoro strach. Frýdek-Místek totiž dvakrát za sebou vyhrál venku.

První dvě jarní trefy zaknihoval v uplynulém divizním kole bystřický kanonýr Miloš Prášil (u míče). A jeho celku to hned přineslo důležité tři body, když Bystřice zdolala Starou Říši 3:2.
Probuzení v pravý čas: Kanonýr Prášil střelecky procitl a Bystřice ihned vyhrála

Naposledy dokonce nečekaným ziskem tří bodů sesadil z první příčky dosud vedoucí Kroměříž. „Vzhledem k těmto výsledkům samozřejmě chováme k Frýdku-Místku respekt. Na druhou stranu jsou na tom v tabulce úplně stejně jako my, takže se nemáme čeho bát,“ prozradil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Vzhledem k tomu, že jsou oba celky v tabulce v relativním klidu, dá se očekávat otevřený zápas. „Půjdeme si to se soupeřem na férovku rozdat. Počítám, že soupeř přemýšlí podobně,“ domníval se.

Celku z Vysočiny bude chybět pouze obránce Mucha, který byl naposledy vyloučený. „Marodka se nám postupně vyprázdnila, jen některým hráčům ještě chybí zápasová praxe,“ těšilo jej.

Ačkoliv se Eduard Smejkal (vlevo v červeném) sám rozhodl pro působení v "lize pralesa", neodmítá možnost, že by se ještě objevil ve vyšší soutěži.
KANONÝR DENÍKU: Více než z gólu, mám větší radost z nahrávky, přiznal Smejkal

Trenér Meziříčí věří, že jeho celek naváže na solidní výkony z poslední doby. „Sice jsme tři utkání nevyhráli, ale výkony a především přístup nebyly špatné. Také atmosféra v týmu je dobrá,“ podotkl Šimáček.

Fotbalisté Nového Města na Moravě a juniorky FC Vysočina se představí až v neděli. Vrchovina bude hrát od 10.15 na půdě juniorky Slovácka , jihlavští mladíčci odpoledne hostují v Rosicích.

MSFL - 26. KOLO
PÁTEK: Hlučín – Kroměříž (18.00).
SOBOTA: Otrokovice – Zlín B (10.15), Frýdek-Místek – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (14.30), Uherský Brod – Blansko (16.30).
NEDĚLE: Olomouc B – Uničov, Vratimov – Ostrava B, Slovácko B – NOVÉ MĚSTO N. M. (vše 10.15), Rosice – JIHLAVA B (16.30).


Načítám tabulku …